Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Zmarł Profesor Heiner Timmermann

Zmarł Profesor Heiner Timmermann

Z głębokim smutkiem chcielibyśmy poinformować o śmierci Pana Profesora Heinera Timmermanna.
Pan Profesor od wielu lat współpracował z naszym Zakładem, a także aktywnie  wspierał wydawane przez nas pismo  "Niemcoznawstwo" jako członek jego komitetu naukowego.
Dzięki Niemu mogliśmy aktywnie uczestniczyć w licznych konferencjach naukowych, nawiązywać kontakty z badaczami z różnych krajów oraz gościć w wielu miejscach ważnych dla europejskiej historii i polityki. Nasi studenci mieli zaś w 2006 r. okazję wziąć udział w spotkaniu z niemiecką kanclerz Angelą Merkel.
Profesor Heiner Timmermann zmarł 29 sierpnia 2018 r. Wraz z jego przedwczesną śmiercią straciliśmy nie tylko wybitnego uczonego, wspaniałego dydaktyka i wychowawcę, lecz także Mentora i Przyjaciela