Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Trzydzieści lat po upadku Muru Berlińskiego

W związku z obchodami 30. rocznicy upadku Muru Berlińskiego w auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się 6 listopada 2019 r. dyskusja panelowa pt. „Europa po upadku Muru Berlińskiego” z udziałem świadków tych wydarzeń – dyplomatów prof. Jerzego Sułka oraz dr. Hansa Misselwitza.

1-foto

© Niemcoznawcze Koło Naukowe „Partner”

2-IMG_1655_web

© CSNiE UWr.

Po spotkaniu odbyło się otwarcie wystawy plenerowej „Od pokojowej rewolucji do zjednoczenia Niemiec” przy ul. Kuźniczej.

Na wydarzenia te zaproszeni zostali członkowie Koła Niemcoznawczego „Partner” z opiekunem dr. Adamem Sokołowskim.

Ich organizatorami był Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu oraz Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego.3-IMG_1691_web

© CSNiE UWr.

Z prof. Jerzym Sułkiem, dr. Hansem Misselwitzem oraz Konsulem Generalnym RFN we Wrocławiu Hansem Jörgem Neumannem

4-Kuznicza