Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Patrycja Sokołowska laureatką I Nagrody Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych

Praca doktorska naszej Koleżanki Patrycji Sokołowskiej zatytułowana „Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa RFN wobec państw obszaru byłej Jugosławii w latach 1990-2005” spotkała się z uznaniem Jury Konkursu zorganizowanego przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych (PTNP). Podjęło ono decyzję o przyznaniu naszej Koleżance I nagrody za najlepszą pracę doktorską w zakresie Nauki o Polityce w 2008 roku.

Patrycja Sokołowska rozpoczęła w 1998 roku studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku stosunki międzynarodowe. Po ich ukończeniu z wynikiem bardzo dobrym została słuchaczką studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych UWr. Opiekunem naukowym oraz promotorem rozprawy był prof. zw. dr hab. Romuald Gelles z Zakładu Badań Niemcoznawczych. Obrona dysertacji odbyła się na Wydziale Nauk Społecznych we wrześniu 2008 roku.

Jako doktorantka prowadziła swoje badania w Bośni i Hercegowinie, Kosowie, Macedonii, Chorwacji oraz Republice Federalnej Niemiec. Przebywała również na Stypendium Manfreda Wernera na Uniwersytecie Bundeswehry oraz w Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu. Fundatorem stypendium był ówczesny minister obrony - Peter Struck. Jej badania naukowe były wspierane w ramach grantu promotorskiego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak również Instytut Badań nad Pokojem i Bezpieczeństwem w Hamburgu, gdzie laureatka ukończyła studia podyplomowe.

Wręczenie nagrody miało miejsce w dniu 22 września 2009 roku podczas otwarcia I Ogólnopolskiego Kongresu Politologii w Pałacu Kultury w Warszawie w obecności blisko 500 politologów, reprezentujących polskie ośrodki naukowo – dydaktyczne i badawcze.

Jak zapewnia sama laureatka, wyróżnienie to stanowi dla niej kolejny impuls do dalszej pracy naukowej, jak również jest świadectwem na to, iż warto podejmować się tematów trudnych i nieznanych. Naszej Koleżance życzymy jeszcze wielu zawodowych sukcesów!

patrycja_sokolowska_nagroda.jpg