Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Nowa książka dr. hab. Tadeusza Lebiody

Nowa książka dr. hab. Tadeusza Lebiody

okladka2.jpgMiło nam poinformować, iż niedawno ukazała się nowa książka dr. hab. Tadeusza Lebiody pt. II Rzesza a polityka międzynarodowa 1871-1914. Jej wydawcą jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego. Autor w nieszablonowy sposób ukazuje dzieje i pozycję Niemiec od zjednoczenia 18 stycznia 1871 r. do wybuchu pierwszej wojny światowej 1 sierpnia 1914 r. Przedstawia ich politykę zagraniczną i relacje z innymi państwami na szerokim tle stosunków międzynarodowych przełomu XIX/XX w., nazywanym okresem imperializmu. Praca została wzbogacona licznymi i atrakcyjnymi dodatkami jak mapy, ilustracje, fotografie osób, ponadto obszerną i uporządkowaną rzeczowo bibliografią załącznikową, kalendarium najważniejszych wydarzeń z lat 1871-1914 oraz starannie opracowanymi biogramami najważniejszych, według autora, postaci (niemieckich cesarzy, kanclerzy, polityków i wojskowych) wymienionych w toku narracji.