Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Niemcoznawstwo numer 18

Niemcoznawstwo numer 18

Zjednoczone Niemcy. Polityka zewnętrzna i sprawy wewnętrzne

Acta Universitatis Wratislaviensis 3276, Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2010, ss. 316.

Oddajemy właśnie do rąk Czytelników kolejny, osiemnasty już  tom  „Niemcoznawstwa” zatytułowany  Zjednoczone Niemcy. Polityka  zewnętrzna i sprawy wewnątrzniemieckie, na który złożyło się 14  artykułów, omówienie najnowszych publikacji o tematyce    niemcoznawczej oraz kilka tekstów w dziale Kronika-Sprawozdania.  Zamieszczony został także wykaz habilitacji i  doktoratów obronionych  w latach 2000-2010 w Zakładzie Badań Niemcoznawczych.

Autorami zamieszczonych w niniejszym „Niemcoznawstwie” prac są  w zdecydowanej większości znani ze swoich publikacji w poprzednich  tomach pracownicy Zakładu Badań Niemcoznawczych w Instytucie  Studiów Międzynarodowych oraz absolwenci kierunku stosunki między-  narodowe (specjalizacja niemcoznawcza), już doktoranci –  słuchacze  Studiów Doktoranckich, którzy podejmują ważne badawczo  tematy,  opracowane interesująco, z wykorzystaniem bogatej i  różnorodnej  bazy  źródłowej. Do współpracy zaproszeni zostali także autorzy z  Polski i  zagranicy.