Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dr Mariusz Kozerski laureatem Nagrody Naukowej Leopoldina 2016

Dr Mariusz Kozerski laureatem Nagrody Naukowej Leopoldina 2016

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasz Kolega z Zakładu Badań Niemcoznawczych - dr Mariusz Kozerski - został uhonorowany tegoroczną Nagrodą Naukową Leopoldina. Zgodnie z intencją twórców nagroda ta, przyznawana od 2003 r. przez Niemiecko-Polskie Towarzystwo Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie zaś przez Fundację Profesora Norberta i Barbary Heisigów, ma być wyróżnieniem dla młodych naukowców na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nagrodzona praca naukowa to monografia pt. „Reorganizacja obszaru związkowego RFN w dyskursie politycznym lat 1948/49 – 1990”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego w 2015 r. (Wrocław 2015, ss. 270).

Naszemu Koledze serdecznie gratulujemy sukcesu!

DSC_6399JPG_57sl8t.jpg