Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Zjazd byłych stypendystów DAAD w Warszawie (9-11.06.2017)

Zjazd byłych stypendystów DAAD w Warszawie (9-11.06.2017)

W dniach 9-11.06.2017 r. odbył się pod hasłem "Znajomi nieznajomi – Polska i Niemcy razem w Europie" zjazd byłych stypendystów DAAD. Okazją do spotkania i świętowania było 20-lecie istnienia Biura Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej w Warszawie. Dla ok. 200 zaproszonych gości organizatorzy przygotowali niezwykle bogaty, obfitujący zwłaszcza w naukowe wydarzenia program. Przed byłymi stypendystami swoje podwoje otworzyły Uniwersytet Warszawski i Szkoła Główna Handlowa, gdzie odbyły się m.in.: wykład inauguracyjny prof. Anny Wolff-Powęskiej, plenarna dyskusja panelowa "Polska i Niemcy – siła napędowa dla Europy?" oraz inne panele o tematyce politycznej, społecznej i kulturalnej. Warto podkreślić, iż dyskutantami byli uznani eksperci i znawcy stosunków polsko-niemieckich, a ich słuchaczami - absolwenci programów DAAD reprezentujący obecnie szeroką paletę zawodów i profesji.

zdjecie2_3gc2t8.jpg