Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wizyta naukowców z Katolickiego Uniwersytetu Eichstätt-Ingolstadt

W dniach 7-11 grudnia 2022 r. na zaproszenie naszego Zakładu z wizytą do Wrocławia przybyli dr Christina Rüther oraz mgr Richard Zensen z Katolickiego Uniwersytetu Eichstätt-Ingolstad. Podczas pobytu spotkali się oni z pracownikami Zakładu Badań Niemcoznawczych, jak również z Dyrektorem Instytutu Studiów Międzynarodowych prof. Krzysztofem Kociubińskim oraz prorektorem ds. studenckich dr. hab. Maciejem Cesarzem.

Studenci mieli okazję wziąć udział w przeprowadzonych przez niemieckich gości warsztatach zatytułowanych Current political issues in Germany: The end of „Wandel durch Handel”, federalism and Covid-19, and the party system after Angela Merkel oraz wysłuchać wykładu R. Zensena poświęconego zagadnieniu tożsamości regionalnej w Bawarii pt. „Mia san Mia”: Bayerische regionale Identität im deutschen und europäischen Kontext.

Warsztaty_ISM_8122022