Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Nowe Niemcoznawstwo 16

Nowe Niemcoznawstwo 16

Nowy tom „Niemcoznawstwa

Sprawy niemieckie i polsko-niemieckie w XX i XXI wieku.

Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, AUW 3105 , Wrocław 2008, ss. 324.

Niemcoznawstwo Nr 16Właśnie ukazał się kolejny już, szesnasty tom „Niemcoznawstwa” pod redakcją Romualda Gellesa, zatytułowany Sprawy niemieckie i polsko-niemieckie w XX i XXI wieku. Składa się nań 14 artykułów, z których trzy są w języku niemieckim, natomiast polskie teksty uzupełnione zostały o niemieckie streszczenia.

Opublikowane w tomie 16 prace zostały w znakomitej większości przygotowane przez nauczycieli akademickich i doktorantów Zakładu Badań Niemcoznawczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ich tytuły dość precyzyjnie odzwierciedlają zainteresowania badawcze Autorów. Część artykułową tomu uzupełniają teksty nadesłane przez badaczy z Niemiec i Polski, współpracujących z wrocławskimi niemcoznawcami.