Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > "Niemcoznawstwo" numer dwadzieścia

"Niemcoznawstwo" numer dwadzieścia

Niemcy we współczesnym świecie. Problemy społeczno-polityczne

Acta Universitatis Wratislaviensis 3428, Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2012, ss. 240.

Mamy przyjemnośc zaprezentować dwudziesty już tom w ukazującej się od 1992 r. serii wydawniczej „Niemcoznawstwo”.

Do tegorocznego numeru zaprosiliśmy autorów znanych już z łamów pisma, jak i początkujących naukowców, którzy właśnie rozpoczęli studia doktoranckie. Ich teksty tworzą niezwykle różnorodne i interesujące tematycznie spektrum. Poruszone zostały m.in. zagadnienia związane ze współczesną polityką wewnętrzną państwa niemieckiego, a także zakres i charakter działań Niemiec w wymiarze europejskim, jak i globalnym.

Nie zabrakło też artykułów nawiązujących do tematyki historycznej oraz kulturalnej.

Poza częścią artykułową znalazły się w tomie - wzorem ubiegłych lat - omówienia najnowszych, wartych odnotowania książek polskich i zagranicznych poruszających tematykę niemcoznawczą, a także część sprawozdawcza poświęcona wydarzeniom z Niemiec, o Niemczech i  Niemcach.