Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla dr Patrycji Sokołowskiej

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla dr Patrycji Sokołowskiej

W dniu 20 stycznia 2010 roku w Warszawie, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odbyła się uroczystość wręczenia przez premiera Donalda Tuska nagród dla wybitnych naukowców - za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną oraz artystyczną.

W gronie laureatów, jako jedyna reprezentantka z dziedziny nauk społecznych, znalazła się nasza Koleżanka, absolwentka Zakładu Badań Niemcoznawczych dr Patrycja Sokołowska, nagrodzona za rozprawę doktorską zatytułowaną „Polityka zagraniczna i bezpieczeństwa RFN wobec państw obszaru byłej Jugosławii w latach 1990 2005”. Opiekunem naukowym oraz promotorem dysertacji, której obrona miała miejsce we wrześniu 2008 r. na Wydziale Nauk Społecznych UWr., był kierujący Zakładem prof. zw. dr hab. Romuald Gelles.

To wielki sukces dr Patrycji Sokołowskiej, świadczący o uznaniu dla jej pracy i badań naukowych. Dowodzi również tego, iż warto podejmować tematy z dziedziny niemcoznawczej, które wciąż pozostają aktualne i niezwykle atrakcyjne.

Naszej Koleżance życzymy pomyślności w karierze naukowej i jeszcze wielu zawodowych sukcesów!

nagroda_prezesa_RM.jpg© Patrycja Sokolowska