Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > IV Zjazd Niemcoznawców

grafika

© Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego

Zorganizowany we Wrocławiu w dniach 19-21 października 2022 r. IV Zjazd Niemcoznawców odbył się tym razem pod hasłem „Niemcy patrzą na Wschód”. Organizator wydarzenia - Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy'ego Brandta UWr. – zaprosił do udziału w nim liczne grono znawców problematyki niemieckiej. W drugim dniu konferencji, w panelu zatytułowanym „Elity polityczne w Niemczech po 1949 roku”, udział wzięło dwoje pracowników Zakładu Badań Niemcoznawczych: dr Joanna Trajman, która wygłosiła referat pt. Feministki kontra matki: działaczki Zielonych wobec emancypacji kobiet w RFN. Wokół sporu o „Das Müttermanifest” (1987) oraz dr Mariusz Kozerski, który wystąpił z tematem Ścieżki karier politycznych w CSU.