Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > II Zjazd Niemcoznawców we Wrocławiu

II Zjazd Niemcoznawców we Wrocławiu

Logo-II-Zjazdu-Niemcoznawcow-XI-2013

W dniach 21-23 listopada 2013 r. do Wrocławia przybyli licznie polscy i zagraniczni badacze tematyki niemieckiej, by  wziąć udział w II Zjeździe Niemcoznawców zorganizowanym przez Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach Zjazdu pod tematem wiodącym „(Nie)znane Niemcy?” odbyło się kilkadziesiąt  spotkań panelowych i debat, którym towarzyszyły wydarzenia kulturalne.

Dyskusja inauguracyjna w Auli Leopoldina

II-zjazd-Niemcoznawcow-XI-2013

W tej przygotowanej z dużym rozmachem międzynarodowej konferencji aktywnie uczestniczyli pracownicy i doktoranci naszego Zakładu:

Wydarzenia takie jak II Zjazd Niemcoznawców stanowią niezwykle ważny wkład w rozwój badań nad Niemcami, są także doskonałą okazją do spotkań i wymiany poglądów znawców w swoich dziedzinach.